Prvi izlet planinskega krožka, 28. 9. 2024

Pozdravljeni, mladi planinci!

Leto je naokoli in planinske poti nas spet vabijo. Prve planinske korake bomo v letošnjem šolskem letu naredili po Krpanovi deželi. Iz Cerknice se bomo povzpeli na 1114-metrsko Slivnico. Ta se nahaja na vzhodni strani Cerkniškega jezera in je znana kot shajališče coprnic. Tik pod vrhom je Coprniška jama, ki jo je opisal že Valvasor. Iz jame se pozimi dviga topel in vlažen zrak, zato je Slivnica pogosto zavita v meglo. Ob lepem vremenu ponuja  čudovit razgled na jezero v podnožju ter alpske vrhove. Ali veste, zakaj je to jezero nekaj posebnega? Jezero je, jezera nej. Pustimo se presenetiti, kaj nas tam pričaka.

ODHOD:  7.00, avtobusno postajališče pred šolo.

PRIHOD: 15.30 avtobusno postajališče pred šolo.

PRIJAVE:  do srede, 25. septembra 2024, do 12. 00

Sestanek vseh udeležencev bo v četrtek, 26. septembra 2024, ob 7. uri v učilnici 5. b (116). Če si vozač in te zato ne bo na sestanek, pridobiš informacije pri učiteljicah kasneje po pouku.

Učenci, ki ste se prijavili na krožek,  prejmete razpis v trdi obliki v ponedeljek!

Za podrobnosti si preberite celoten razpis.

Veseliva se (ponovnega) srečanja z vami!

Bojana Iljaž in Polona Lampret, mentorici planinske dejavnosti