Četrtošolci na Rock ranču

V ponedeljek, 23. septembra 2024, so četrtošolci izvedli prvi športni dan. Peš so se odpravili skozi Šentvid pri Stični do Rock ranča. Na poti so opazovali bližnjo okolico šole in čudovite kozolce. V vlogi pešcev so pazili na upoštevanje pravil v cestnem prometu. Na Rock ranču jih je pričakala prijazna gospa Živa Logar, kjer so spoznali konje in doživeli štiri različne izkušnje s konji. V salonu za konje so se naučili pravilno pristopati h konju, ga skrtačiti in urediti z ustrezno opremo za čiščenje. Preko igre so se naučili premikati okoli konja. Pri tem so utrjevali tudi sodelovanje in neverbalno komunikacijo, ki je temelj komunikacije konjev. Preizkusili so se v vodenju konja in osvojili osnovne dresurne like. Dodobra so se utrudili in nasmejali med izvedbo hobby horsinga (konjeništva s konji na palici). Vrhunec dneva pa so zagotovo doživeli med jahanjem čez poligon v maneži. Sončen jesenski dan jim je uspelo dodobra izkoristiti za gibanje, druženje, smeh in sprostitev.