Uporaba garderob

Učenci hranijo svojo obutev v omarah na hodniku ob vstopu v šolski prostor. Po vstopu v šolski prostor so se dolžni v garderobi preobuti v šolske copate. Vstop s športnimi copati v razred ni dovoljen. Učenci morajo imeti copate, ki se oprijemajo po celi površini stopala. Izogibajte se »natikačem iz blaga«, ki so higiensko vprašljivi in tudi nevarni zaradi zdrsa.

Učenci hranijo svojo obleko in ostale predmete, ki ne sodijo k pouku, v omarah pred učilnicami.

Nadzor nad garderobami imajo v času dežurstva dežurni učitelji, razredniki in učenec informator.

V času pouka skrbi za urejenost garderob učenec informator.

Med poukom in odmori učenci praviloma ne hodijo v garderobe razen v primeru, ko gredo po obutev za športno vzgojo ali v primeru, ko morajo šolo zapustiti iz upravičenih razlogov (bolezen, opravičilo staršev …).

Učenci morajo po končanem pouku izprazniti garderobne omarice. Pozabljene predmete in oblačila bomo shranili in jih bo učenec lahko poiskal le na njegovo izrecno zahtevo. Če se  lastnik pozabljenih predmetov in obleke v 30-ih dneh ne pojavi, bomo predmete in obleko odstranili.