Osvojili so Janče

V soboto 6. oktobra 2018 so se planinci naše šole podali prvi planinski dogodivščini naproti. Izhodišče poti je bil kraj Jevnica. Začetni vzpon skozi gozd je dobro ogrel njihova telesa. Največje navdušenje pa je bilo nad kostanjem, ki so ga med potjo veliko nabrali. Pot je potekala ob pašnikih s konji, po gozdu in makadamski cesti. Tokrat niso sledili le rdeče-belim markacijam, ampak tudi rdeče-rumenim, ki so označevale del evropske pešpoti E6. Ta v Sloveniji poteka od Radelj ob Dravi do Strunjana. Vreme jim je ves čas služilo, saj obljubljenih padavin ni bilo. Na vrhu so se razgledali po bližnji in daljni okolici. Žal vidljivost ni bila najboljša, tako da našega očaka niso uzrli. Sicer pa so se navdušili nad živalmi in igrali. Ker na tem vrhu praznujejo slovenski praznik jagod, so bila tudi igrala teh oblik.

Tako je za njimi prvi izlet v letošnjem šolskem letu, ki je bil »preizkusni test« za veliko število »novih« planincev, ki so se odločili, da bodo z njimi raziskovali čudoviti svet gora.