PILOTNO E-TESTIRANJE NPZ

Spoštovani starši.

Obveščamo vas, da bo v skladu z navodili MIZŠ in Državnim izpitnim centrom v naslednjem tednu za učence 6. in 9. razreda potekalo pilotno (poskusno) e- testiranje za izvedbo NPZ. Namen e-testiranja je, da se učenci seznanijo s programom in pripomočki za reševanje nalog. S pilotnim e-testiranjem se ne bo preverjalo znanja učencev in ne bo analiz dosežkov.

V torek, 23. 3. 2021, bo v okviru pouka potekalo pilotno e-testiranje NPZ za učence 9. razreda (9. a-1. uro, 9. b-3. uro).

V četrtek, 25. 3. 2021, bo v okviru pouka potekalo pilotno e-testiranje NPZ za učence 6. razreda (6. a-1. uro, 6. b-3. uro).

Podrobnejša navodila o izvedbi, učenci dobijo v šoli.

Glede na ugodnejšo epidemiološko situacijo ter Nacionalno strategijo cepljenja proti covid-19, vas še obveščamo, da je bila sprejeta odločitev, da se bo nacionalno preverjanje znanja v letošnjem šolskem letu izvedlo na klasičen način, v šolskih prostorih in z natisnjenimi preizkusi znanja.