Čebelarska pravljica na OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični

Slakova pesem Čebelar in Čebelarska pesem sta nas zjutraj pozdravili ob vstopu v šentviško šolo. Vlili sta nam pozitivno energijo in nam odzvanjali še cel dan.

Tako se je z mislijo na čebele začel naš četrtek. Vsi razredi šole, s podružnično šolo Temenica in podaljšanim bivanjem, smo 20. maja obeležili Svetovni dan čebel. Sprejeli smo povabilo Čebelarske zveze Slovenije in s kredami risali na asfaltne površine okoli šole ter kreirali čebelarsko pravljico. Učenci so ustvarjali v času rekreativnega odmora in učnih predmetov, kjer so jim čas in vsebine to dopuščali. Vzdušje je bilo zelo sproščeno in razigrano, saj so učenci ob poslušanju pesmi na temo čebel prosto risali.

Seveda so tudi učitelji v okviru pouka, podaljšanega bivanja in ure oddelčne skupnosti namenili nekaj časa pogovoru o pomenu čebel za pridelavo hrane in o ohranjanju okolja. V prihajajočih dneh bodo učence razredne stopnje obiskali tudi čebelarji iz Čebelarskega društva Stična in predstavili čebele in delo čebelarja.

Vsi učenci in učitelji so prejeli vrečko semen ajde in sončnic, s čimer smo prispevali k vzpodbudi sajenja medovitih rastlin na košček svojega vrta, saj bomo tako pripomogli k ohranitvi čebel in okolja v katerem živimo. Simbolično smo pred šolo postavili dvignjeno gredico in vanjo posejali semena medovitih rastlin.

Dan je minil v pozitivnem vzdušju. Vsak učenec je vedel, kdo praznuje, zato čebelam in čebelarjem na njihov dan voščimo VSE NAJBOLJŠE in naj medi!