Varnost v prometu

Ko učenci prihajajo v šolo in se vračajo domov, so prometno ogroženi. Staršem svetujemo, da z otroki večkrat skupaj prehodite pot, ki se vam zdi najvarnejša. Opozorite jih na nevarne odseke.

Nekaj nasvetov za varno pot v šolo

• Otroci 1. razreda morajo imeti na poti v šolo in domov spremstvo.
  • Pri slabi vidljivosti in v mraku nosijo kresničko – odsevnike, prvošolci in drugošolci poleg tega še rumene rutice.
  • Hodijo po notranji strani pločnika, če ga ni, pa ob skrajnem levem robu cestišča. V skupini hodijo drug za drugim – v koloni.
  • Na cesti se nikoli ne lovijo ali prerivajo.
  • Cesto prečkajo na prehodu za pešce. Če ga ni, se ustavijo, pogledajo levo, desno in ponovno levo. Šele ko se prepričajo, da je prehod varen, prečkajo cesto.
  • Preden stopijo na cesto, vedno preverijo, če je res varno.
  • Kjer ni urejenega prehoda, zelo previdno prečkajo cesto na preglednem delu.
  • Če učenci v šolo prihajajo s kolesom, mora biti tehnično brezhibno. Obvezna sta opravljen kolesarski izpit in zaščitna čelada.