Spoznavali smo kulturne ustanove v Trebnjem

28., 29. in 30. maja 2019 so učenci  prve triade in PŠ Temenica spoznavali kulturne ustanove. Kulturni dan je bil izveden v treh dneh po enakem programu. Šolski avtobus nas je odpeljal na železniško postajo. Pot do Trebnjega smo nadaljevali z vlakom. Za nekatere učence je bilo potovanje z vlakom nova izkušnja. V Trebnjem so si učenci pod strokovnim vodstvom ogledali Galerijo likovnih samorastnikov, stalno razstavo slik in kipov, spoznali različna umetniška dela. V vodeni delavnici so izdelali portret. Obiskali so tudi ljudsko knjižnico Pavla Golie, spoznali prostore in razporeditev knjig v njej. Videli so posebno izdajo knjige Slava vojvodine Kranjske, katero hranijo v stekleni omari, prijemajo pa jo samo z bombažnimi rokavicami. Ima zlate robove in je nasploh zelo dragocena. Poslušali so pravljico in poustvarjali na njeno temo. Za zaključek smo si privoščili kepico sladoleda in si ogledali staro lokomotivo na železniški postaji. Z vlakom smo se odpeljali do Radohove vasi, od tam dalje pa nas je do šole odpeljal šolski avtobus.