Sprejem prvošolcev na matični šoli

V ponedeljek, 2. 9. 2024, je prag matične šole prvič prestopilo 50 nadobudnih prvošolčkov. Zbrali smo se na šolskem igrišču, kjer so si učenci skupaj s starši ogledali kratko predstavo Jež Milan gre prvič v šolo v izvedbi Zavoda Frnikola. Po spodbudnem govoru ravnateljice, ge. Angelce Mohorič in župana občine Ivančna Gorica, g. Dušana Strnada so učenci ponosno prejeli rumene rutice. Nato so staršem pomahali v slovo in se skupaj z učiteljicami odpravili v šolo. Vsi so pogumno s skočili v 1. razred in ob tem prejeli diplome za svoj pogum. Sledilo je sproščeno spoznavanje učiteljic, novih sošolcev in šolskih prostorov.  Manjkala ni niti slastna malica. Po prijetnem druženju so se naši najmlajši učenci polni novih doživetij in pričakovanj, vrnili k staršem, ki so jih že nestrpno čakali na igrišču.