Šolski okoliš

V šolski okoliš Osnovne šole Ferda Vesela Šentvid pri Stični spadajo naslednja naselja, ki jih navajamo.

Centralna šola v Šentvidu pri Stični

Artiža vas, Boga vas, Breg pri Dobu, Dob pri Šentvidu, Glogovica, Griže, Grm, Hrastov Dol, Lučarjev Kal, Male Češnjice, Male Pece, Mali Kal, Petrušnja vas, Podboršt, Pokojnica, Pristavlja vas, Radohova vas, Sad, Sela pri Dobu, Selo pri Radohovi vasi, Šentpavel na Dolenjskem, Šentvid pri Stični, Škoflje, Trnovica, Velike Češnjice, Veliki Kal, Velike Pece, Zaboršt pri Šentvidu.

Podružnična šola Temenica

Bratnice, Breg pri Velikem Gabru, Bukovica, Čagošče, Dolenja vas pri Temenici, Male Dole pri Šentjurju, Praproče pri Temenici, Pungert, Pusti Javor, Radanja vas, Sela pri Sobračah, Sobrače, Šentjurje, Temenica, Velike Dole pri Šentjurju, Videm pri Temenici, Vrh pri Sobračah.

Bolnišnica za otroke Šentvid pri Stični

Bolnišnica za otroke Šentvid pri Stični s svojo dejavnostjo zadovoljujejo potrebe po osnovnošolskem izobraževanju za učence iz cele države, ki so napoteni na zdravljenje.