Knjižna uganka

Dragi učenci, dragi bralci,

v letošnjem šolskem letu (od oktobra do maja) ste lepo vabljeni k reševanju nagradne knjižne uganke.

Vsak mesec boste pri knjižničarki dobili list z vprašanji, ki ga boste do določenega dneva v mesecu oddali v škatlo v šolski knjižnici.

Vsebina uganke, ki bo primerna vaši starostni stopnji, se bo navezovala na leposlovna in poučna dela, dostopna v šolski knjižnični zbirki, na zanimive, odmevne dogodke doma in v svetu, na pomembne obletnice in spominske dneve. Pri iskanju odgovorov si boste pomagali tudi s spletom, prelistali boste časopise in revije ali za pomoč poprosili starše in knjižničarko.

Ob koncu meseca bomo med reševalci v posamezni starostni skupini izžrebali srečneža, ki bo dobil nagrado. Srečo bodo delili učenci knjižničarskega krožka.

Se vidimo v šolski knjižnici!

Izžrebanci knjižne uganke 2018/2019:

OKTOBER Nik Fajdiga, 1. T
Zala Ciglar, 5. b