Izbirni predmeti

Obvezni izbirni predmeti

Vsi (obvezni) izbirni predmeti se izvajajo po eno uro, z izjemo tujih jezikov, ki sta jim v predmetniku namenjeni po dve uri tedensko. Vsak učenec izbere dve uri izbirnih predmetov tedensko, lahko pa tudi tri, če s tem soglašajo njegovi starši. Tisti učenci, ki obiskujejo glasbeno šolo z javno veljavnim programom, so na predlog staršev lahko oproščeni sodelovanja pri teh predmetih. O oprostitvi odloči ravnateljica. Vsi izbirni predmeti so enakovredni ostalim predmetom in so ocenjeni številčno.

Predstavitev obveznih izbirnih predmetov za šol. leto 2021/2022

Vodnik po izbirnih predmetih za 7. razred

Vodnik po izbirnih predmetih za 8. razred

Vodnik po izbirnih predmetih za 9. razred

IZBIRNI PREDMETI V ŠOLSKEM LETU 2020/21

PREDMET RAZRED

UČITELJ

ŠT. UR
Nemščina I

Lea Kastelic

Nemščina II

Jana Crnkovič

Nemščina III

Jana Crnkovič

Urejanje besedil

Računalniška omrežja

Matematična delavnica

Mateja Lesjak

Organizmi v naravnem in umetnem okolju

Sabina Rozina

Šport za sprostitev

Robert Bregar

Šahovske osnove

Karla Oven

Šahovske strategije

Karla Oven 1
Obdelava gradiv – les

Marija Zajc

Obdelava gradiv – kovine

Marija Zajc

Sodobna priprava hrane

Sonja Škof

Španščina 1

Katja Peršak

Šport za zdravje

Martina Zajc

Neobvezni izbirni predmeti

Poleg obveznih izbirnih predmetov imajo učenci 1. razreda ter 4. do 6. razreda možnost izbrati tudi neobvezne izbirne predmete. Neobvezni izbirni predmeti sodijo v razširjeni program šole; učenci se vanje vključijo prostovoljno, vendar pa so – v kolikor si izberejo neobvezni izbirni predmet – slednjega dolžni redno obiskovati do konca šolskega leta. Med šolskim letom pridobivajo ocene, ob koncu leta pa so zaključne ocene predmetov vpisane v spričevalo in so enakovredne ocenam drugih predmetov. Vsi neobvezni izbirni predmeti se izvajajo v obsegu ene ure tedensko, z izjemo tujega jezika, ki se izvaja v obsegu dveh ur tedensko.

Predstavitev neobveznih izbirnih predmetov (za 2021/22)

Vodnik po neobveznem izbirnem predmetu za 1. razred

Vodnik po neobveznih izbirnih predmetih za 4. 5. in 6. razred

V šolskem letu 2020/2021 izvajamo na matični šoli naslednje neobvezne izbirne predmete: angleščina, nemščina, računalništvo, šport, umetnost in tehnika.

Pot znanja in dobrih odnosov.