Prvi šolski dan 2. septembra

Spoštovani starši,

dobrodošli v šolskem letu 2024/2025. Šolska hiša je dala skozi prvo gradbeno fazo, v kateri smo povečali nekatere prostore in spremenili njihovo namembnost ter popolnoma prenovili kuhinjo. V drugem delu pa bo novembra predviden zaključek, ki bo prinesel nove učilnice, v katere se bodo preselili naši petošolci in četrtošolci, ki so v preteklih letih potrpeli v začasnih prostorih. Tudi tehniška učilnica z delavnica bo popolnoma prenovljena, ostale spremembe pa naj bodo še skrivnost za čas, ko se srečamo ob dnevu odprtih vrat.

Do takrat pa se 2. septembra ob 7.30 z učenci matične šole v Šentvidu pri Stični od 2. do 9. razreda snidemo na šolskem igrišču, kjer se bomo pozdravili, poklepetali, razporedili in odšli v matične učilnice z razredniki. Izvedeli bodo vse, kar je potrebno za uspešen začetek šolskega leta. Učenci od 2. do 5. razreda bodo prvi dan z razredniki preživeli 4. šolske ure. S sabo naj prinesejo torbo in v njej copate, mapo, peresnico, beležko ter podpisane in zavite zvezke. Učenci od 6. do 9. razreda bodo v šoli 5 šolskih ur.

Na podružnici v Temenici se prične pouk za učence 2., 3. in 4. razreda ob 7.30. Pouk bodo imeli 4 ure, od tega dve razredni, ostali dve pa po urniku.

Jutranjega varstva ta dan na matični in podružnični šoli ne bo, izvajalo pa se bo podaljšano bivanje in varstvo vozačev. Tudi za prehrano bo poskrbljeno.

Avtobusi bodo v šolo in iz šole vozili po ustaljenem avtobusnem redu: https://osfv.splet.arnes.si/files/2024/03/VOZNI-RED-8.3.2024.png

Starši s prvošolčki pridejo na matično šolo na sprejem ob 9. uri, na podružnici v Temenici pa ob 11.00.

Vsem želimo prijazne izkušene in pogumne prve korake v novo šolsko leto.

Angelca Mohorič,

ŠOLA RASTE

Tudi poleti šolska stavba OŠ Ferda Vesela raste in se spreminja. V septembru bo končana prva faza, ko bodo posodobljeni in razširjeni prostori za kabinete, zbornica ter kuhinja. Drugi del pa je novogradnja, ki prav tako napreduje in bo končana z učilnicami in delavnico še v tem koledarskem letu. Preberi več ŠOLA RASTE

PREVZEM SPRIČEVAL

Zadnji dan pouka je določen s Pravilnikom o šolskem koledarju za osnovne šole. V skladu s pravilnikom se na zadnji dan pouka, 24. 6. 2024, učencem razdelijo spričevala.

Učenci, ki jim ni bilo možno razdeliti spričeval ob zaključku pouka, lahko po 14. členu pravilnika spričevala dvignejo osebno ali njihovi starši v času po zaključku pouka od 26. do 30. junija in od 16. do 20. avgusta 2024, med 8.00 in 11.00 uro v tajništvu šole.