KOLESARJENJE V TEMENIŠKI ŠOLI

Četrtek, 20. 6. 2024, športno obarvan dan, ko so učenci PŠ Temenica v šolo pripeljali svoja kolesa. Zjutraj smo jih pregledali in parkirali na dogovorjeno mesto.

Na kolesa smo se odpravili po malici. Učiteljice so pripravile poligon in začeli smo z vajo. Vozili smo mimo stožcev, po krogu, uporabljali zvonec med vožnjo, pravočasno zavirali, vozili z eno roko, pobirali žogico med vožnjo …

Poligon smo malo spremenili in zopet nadaljevali z vožnjo. Na koncu pa smo se vozili prosto po igrišču in vadili, kako se čimbolj izogibati in pravočasno ustaviti pred ostalimi vozniki.

Po končani vožnji smo poligon pospravili, svoja kolesa pa pravilno parkirali.

Preizkusili smo se tudi v odbijanju žogice z loparji in ugotovili, da potrebujemo še malce vaje.

Dan je minil brez zapletov, učenci pa so pokazali, da jim gre vožnja s kolesom že zelo dobro.