Prvi izlet planinske skupine, 19. oktober

Prve korake v letošnjem šolskem letu so naši planinci naredili po Krpanovi deželi. Iz Cerknice so se povzpeli na 1114-metrsko Slivnico. Ta se nahaja na vzhodni strani Cerkniškega jezera in je znana kot shajališče coprnic. Nekaj so jih tudi srečali, kar dokazujejo fotografije.

Razgleda žal niso imeli, a nebo se je magično razgrnilo, da so ugledali veliko Cerkniško jezero. Ob pogledu nanj so slišali zgodbo o njegovem nastanku in nesrečni ljubezni. Koča pod vrhom jim je nudila zavetje ter nekaj dobrot. Po povratku so si Cerkniško jezero ogledali še od blizu. O tem čarobnem jezeru so izvedeli še mnogo stvari. Gre za eno največjih presihajočih jezer v Evropi in je hkrati največje slovensko jezero. Življenje v in ob njem najdejo mnoge rastlinske in živalske vrste. Tudi ptice selivke počivajo tukaj. Pred muzejem jezera pa so si ogledali zemljevid, na katerem so označene tudi kolesarske poti v njegovi okolici. Morda se kdaj vrnejo v to čudovito naravo s kolesom in svojimi najdražjimi.

Tako je triinštirideset prijetno utrujenih planincev opravilo svoj prvi pohod v tem šolskem letu. Tudi letos bosta varen korak budno spremljali mentorici krožka Bojana Iljaž in Polona Lampret ter vodniki Planinskega društva Polž Višnja Gora.

Naslednji izlet je načrtovan konec meseca novembra.