1. športni dan četrtošolcev

V petek, 23. septembra 2022, na slovenski praznik športa, so četrtošolci izvedli prvi športni dan. Peš so se odpravili skozi bližnje kraje od Šentvida skozi Glogovico, Artižo vas do Ivančne Gorice.

Tam so si vzeli čas za malico, igro in fitnes na prostem. Po postanku so pot nadaljevali mimo cerkve do mostička, ki vodi čez železniško progo, od tam pa do OŠ Stična.

Na poti proti Viru pri Stični so se ustavili pri ”živalskem vrtu” in opazovali koze, osličke, konjičke in pujske. Pot so nadaljevali mimo Grofije in skozi Pristavljo vas nazaj do šole, kamor so prispeli malo pred 12. uro.

Vseskozi so občudovali spremembe, ki jih v naravo prinaša jesen. Čudovit sončen dan jim je uspelo dodobra izkoristiti za druženje, smeh in zabavo.