Potep po Gorenjski

V četrtek, 6. junija 2024, so učenci 3. razreda odšli na potep po Gorenjski.
Izpred šole so se odpeljali proti letališču Lesce, kjer so si ogledali vzlete letal in helikopterja ter pristajanje padalcev. Ogledali so si hanger in letala v njem. Nato je sledila malica. Po malici so si ogledali rojstno hišo dr. Franceta Prešerna v Vrbi. V hiši so začudeno in z zbranostjo poslušali g. Janeza, ki je pripovedoval zanimivosti o Prešernu in o življenju takrat. Sledil je piknik na igralih v Završnici. Na poti do Blejskega gradu so izvedeli zanimivosti o jezeru, Marijini cerkvici na otočku, prvi omembi Blejskega gradu, njegovih lastnikih ter slišali legendi o nastanku jezera in zvonu želja.
Na Blejskem gradu so si najprej ogledali predstavitvene filme, nato pa so zavili v grajsko tiskarno, kjer so poslušali kratko predavanje o tiskanju nekoč in skupaj naredili odtis. Sledil je ogled Blejskega gradu, kapele in muzeja. Nad razgledom z gradu so bili navdušeni. Zadovoljni in polni novih vtisov so se pred šolo vrnili okoli 15.30.