Četrtošolci obiskali Muljavo

Četrtošolci matične šole so 16. oktobra svoje znanje o šolanju v preteklosti nadgradili z izkušnjo zanimive učne ure iz leta 1904 na Podružnični osnovni šoli Muljava. Tam so se v prostorih šolskega muzeja predali vodenju stroge gospodične učiteljice. Ta je uporabila stroge vzgojne metode tistega časa. Tišina v šolski izbi je bila izredna. Tako so preko starih učnih vsebin in vzgojnih metod podoživljali nekdanjo šolo. Poleg doživetja učne ure so si v muzeju ogledali tudi stare učne pripomočke.

Šolski muzej so zapustili z bogato izkušnjo in spoznanjem, da se je šolanje v preteklosti zelo razlikovalo od današnjega ter da obiskujejo učencem prijazno šolo.

Nato so se sprehodili do Jurčičeve domačije, si ogledali risanko z naslovom Jama, po kateri se pride na oni svet ter spoznali Jurčičevega deda. Preko čebelnjaka zgodb o življenju Josipa Jurčiča so spoznali življenje ljudi tistega časa. Dandanes bi imeli še veliko Jurčičev, če bi le imeli tako dobre pripovedovalce, kakor je bil njegov ded.

Dan se je zaključil z zavedanjem kulturne dediščine ter zavedanjem sreče, ki jo imamo, da nam starši izkazujejo ljubezen z objemom, poljubom in tolažbo.