Drobna pozornost za lepši dan

V podaljšanem bivanju smo se tudi letos z veseljem pridružili projektu Pokloni čas, polepšaj dan, vseslovenski akciji, ki spodbuja medgeneracijsko povezovanje s starejšimi.

Ob 1. oktobru, mednarodnem dnevu starejših, smo tako v skupinah podaljšanega bivanja na matični šoli in na podružnici v Temenici pripravili raznovrstne likovne izdelke ter jih opremili s prijaznimi sporočili in spodbudnimi mislimi. Letos smo jih namenili stanovalcem Doma starejših občanov Grosuplje; z iskreno sporočilno gesto otroške ustvarjalnosti smo želeli naslovnikom polepšati vsakdan, obenem pa spomniti, da so že majhna dejanja pozornosti prava in gotova pot k vključujoči in solidarni prihodnosti ter k empatičnemu in spoštljivemu sobivanju generacij.

Za sodelovanje v projektu se najlepše zahvaljujemo ge. Evi Kovačič, delovni terapevtki, in ge. Metki Velepec Šajn, direktorici DSO Grosuplje, ki sta z naklonjenostjo podprli našo namero in nam prijazno pomagali pri tkanju novih medgeneracijskih vezi.

Ne spreglejte: https://www.dso-grosuplje.si/pokloni-cas-polepsaj-dan/