Ex tempore mladih 2023

Tudi letos je potekal tadicionalni Ex tempore, ki ga organizirata JSKD-OI Ivančna Gorica in ZKD Grosuplje na Taboru Cerovo. Zbralo se je veliko število učencev iz vseh šol občin Ivančna Gorica, Grosuplje in Dobrepolje. Iz OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični so se srečanja udeležili sedmošolci: Lana Samastur, Lana Pevec, Anže Ferenčak, Val Zaviršek Fortuna.

Ustvarjali so skupinsko na temo ornamentike vrat. Izdelovali so matrice za lesorez, nato pa so odtiskovali grafične liste. Vsaka šola je izdelala svoj motiv in obliko vrat.

V začetku srečanja sta kulturnozgodovinsko vsebino predstavila predstavnika KD Tabor. Orisala sta bogato dediščino protiturškega tabora in notranjosti cerkve. Z Zvonko T Simčič in Blažem Grmom, ter vsemi mentorji so se učenci podali na pot ustvarjanja. Izdelki-matrice kot izrezljana vrata so razstavljeni na kraju samem, odtise pa so odnesli učenci na šole.

Srečanje je potekalo v prijetnem vzdušju in ambientu. Vsi udeleženci so prejeli priznanja.