Jesenski pohod – 1. športni dan

V petek, 18. 9. 2015, so imeli učenci 1. triletja športni dan. Pridružili so se jim tudi učenci s podružnične šole v Temenici. Vreme je bilo ravno pravšnje za druženje na prostem. Pot jih je vodila po domači pokrajini. Pohod so pričeli izpred šole, nato pa jih je pot vodila skozi Šentvid in Velike Pece do Hrastovega Dola. Na poti je bilo priložnosti tako za pogovor kot tudi za občudovanje pokrajine, ki v prihajajočem jesenskem času dobiva drugačno podobo kot smo je vajeni s počitnic. Vmesni postanki so bili namenjeni okrepčilu, pa tudi spremljanju prometa, saj so učenci na pohodu prečkali tako nezavarovano železniško progo kot nadvoz nad avtocesto, od koder je opazovanje drvečih avtomobilov prav posebno doživetje.

Učenci imajo kar veliko pohodniške kondicije, zato so na cilj prispeli še polni energije. Po krajšem oddihu so si v nekdanji podružnični šoli lahko ogledali staro učilnico, nato pa so nekateri na tamkajšnjem igrišču odigrali razgibano nogometno tekmo, drugi zgolj navijali ali pa se zaigrali po svoje.