Jesenski pohod učencev drugega razreda in učencev PŠ Temenica

V petek, 20.9.2019, so se drugošolci in učenci PŠ Temenica ob 7.10 zbrali se na šolski avtobusni postaji. S šolski avtobusom so se odpeljali do železniške postaje Ivančna Gorica, od tam nadaljevali vožnjo z vlakom v Trebnje. V Velikem Gabru so se jim pridružili na vlaku še drugošolci OŠ Veliki Gaber. Ob prihodu v Trebnje so se peš odpravili do gradu, pot nadaljevali mimo Velike in Male jame do Vrhtrebnjega. Tam so si ogledali obeležje poldnevnika. Učenci so se igrali in družili. Vrnili so se nazaj v dolino in na železniško postajo. Kdor je želel, si je lahko kupil v slaščičarni kepico sladoleda. Na železniški postaji so si učenci ogledali še staro lokomotivo. Z vlakom so se odpeljali do Radohove vasi, naprej do šole pa s šolskim avtobusom.