Kostanjev piknik podaljšanega bivanja

Tudi letos smo z učenci v podaljšanem bivanju pripravili težko pričakovani kostanjev piknik. V sredo, 16. 10. 2024, nam sonce sicer ni pogrelo teles, je pa zato druženje ob toplem čaju, kostanju ter v prijetni družbi pogrelo naša srca.

Z učenci vseh skupin smo se malo pred 15. uro zbrali na šolskem igrišču, kjer nas je najprej prijazno nagovorila ravnateljica. Temu je sledil krajši kulturni program, pri katerem so sodelovale vse skupine podaljšanega bivanja. Prvošolci so nastope otvorili s pevsko točko, drugošolci so pripravili več deklamacij jesenskih pesmi, učenci 3. in 4. razreda so zapeli Botro jesen, petošolke pa so nas navdušile s plesno točko.

Po bučnem aplavzu se je prava jesenska zabava šele pričela. Učenci so se porazdelili na različne dejavnosti. Pomerili so se lahko v zabavnih športnih igrah z različnimi pripomočki, nekateri so medtem pridno ustvarjali buče iz časopisnega papirja, papirnatih vrečk in barv. Ob tem nas je ves čas spremljala tudi glasba, ki je poskrbela še za dodatno vzdušje. Seveda pa so za najbolj pričakovan del in za lačne trebuščke poskrbeli v kuhinji, kjer nam je kuhar spekel toliko kostanja, da so najbolj lačni večkrat prišli po svojo merico te okusne dobrote. Učenci so potrpežljivo čakali v vrsti s papirnatimi vrečkami, ki so jih že prej pripravili v podaljšanem bivanju, pogreli pa so se tudi ob toplem čaju.

Naslednji dan smo po skupinah strnili vtise in si povedali, kaj vse nam je bilo všeč. Ugotovili smo, da si takšnih druženj želimo še več, in zagotovo bomo kostanjev piknik ponovili tudi v naslednjem šolskem letu.