Likovni natečaj Voda – (iz)vir življenja

Natečaj je bil razpisan v občini Dolenjske Toplice, izvedbo pa je prevzela JSKD OI Novo mesto. Prejeli so 141 likovnih izdelkov, in sicer v prvi kategoriji 83 iz 11 osnovnih šol, ter v drugi kategoriji 58 iz 4 srednjih šol.

Po kriterijih natečaja se je strokovna komisija v prvem krogu ocenjevanja odločila, da za katalog izbere likovna dela, ki izstopajo po kakovosti. V izbor je bilo uvrščenih 46 likovnih del za prvo kategorijo OŠ in 38 za drugo kategorijo SŠ. V drugem krogu je strokovna komisija med omenjenimi izbrala 22 likovnih izdelkov za razstavo, in sicer 12 v kategoriji OŠ in 10 v kategoriji SŠ.

OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični je sodelovala s štirimi likovnimi deli učencev 7. in 9. razreda. Sumejja Mujić iz 9. razreda je prejemnica 3. velike nagrade za likovni izdelek z naslovom Brez nadzora. Delo Nike Perpar z naslovom Kam plovemo? iz 9. razreda, pa je uvrščeno v katalog. Podelitev priznanj je potekalo 8. 6. 2022 v KKC Dolenjske Toplice.

Čestitamo za uspeh.