Mesec skupnega branja, evropski dan jezikov in teden otroka v Bolnišnici za otroke

Pogumno smo zakorakali v novo šolsko leto. V prvih tednih smo se poleg učenja tudi igrali. Brali smo, se pogovarjali v slovenskem in drugih evropskih jezikih in spoznavali nove igre.

Knjiga je naša prijateljica takrat, ko smo sami ali pa v dvoje, ko smo otožni ali pa veseli. Beremo z vrstniki ali s starši, z babico ali dedkom, z učiteljico ali učiteljem. Sedaj že v 1. razredu spoznavamo, da je poleg maternega pomembno tudi učenje drugih jezikov.  In s tem se razvija naše spoznavanje drugih kultur.

Obiskali smo tudi šolsko knjižnico, kjer nam je knjižničarka prebrala zgodbo iz knjige Tigrova preproga.

Radi se učimo na zabaven način, zato smo se v tednu otroka igrali družabne igre, tudi risali in barvali. S kemijskim eksperimentom smo pripravili slonovo zobno pasto. Enkrat smo se učili tako, da smo tipali z rokami, drugič smo poslušali le zvoke, tretjič pa smo opazovali le z očmi. Na pravi šivalni stroj smo zašili vrečke ter jih napolnili z dišečo sivko.

Odšli smo tudi v šolsko telovadnico in navijali malo za učitelje in veliko za učenke. Za nagrado smo si ogledali še mladinski film.