Našo hišo je obiskal državni sekretar urada vlade Republike Slovenije za slovence v zamejstvu in po svetu

Državni sekretar dr. Dejan Valentinčič je obiskal našo šolo, kjer se je sestal s predsednikom Matejem Štehom, podžupanjo Občine Ivančna Gorica Martino Hrovat in ravnateljico OŠ Ferda Vesela Angelco Mohorič. Kulturno društvo Tabor skupaj z občino in osnovno šolo ter s podporo Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti vsako leto organizira Tabor slovenskih pevskih zborov v Šentvidu pri Stični. Srečanje, ki se odvije vsako tretjo junijsko nedeljo, je posvečeno slovenski ljudski pesmi in vsako leto gosti več kot tisoč pevcev. Srečanja se redno in zelo radi udeležujejo tudi slovenski pevski zbori iz zamejstva in izseljenstva, ki večer prej skupaj z domačimi pripravijo koncert zborovskih pesmi. Zato je to srečanje pomembno tudi z vidika povezovanja s Slovenci, ki živijo izven meja matične domovine, in krepitve Slovenstva ter ohranjanja slovenskega jezika. Direktorica Zavoda za turizem in kulturo, Maja Lampret, je predstavila načrte občine o izgradnji in oblikovanju kulturnega središča, v katerem bi skozi celo leto potekali glasbeni dogodki, katerih krona bi ostal tabor slovenskih pevskih zborov pri Šentvidu pri Stični. Državni sekretar je izrazil vso podporo Urada pri načrtih in razširitvi tradicionalnega dogodka.