Obeležitev Svetovnega dneva čebel

Tudi na naši šoli 20. maja obeležujemo svetovni dan čebel. Učence in učenke so že ob prihodu v šolo pozdravile čebele s svojim brenčanjem ter Slakova pesem Čebelar. Za malico so se učenci sladkali z medom, na rekreativnem odmoru pa so lahko zaplesali ob zvokih skladb na temo čebel. Sedmošolci so že v ponedeljek v gredico posejali medovite rastline.

Skratka, že cel teden je na naši šoli zaznati utrip čebel, saj so pri pouku učenci in učenke glede na dopustni čas ustvarjali in se pogovarjali na temo čebel in čebelarstva. Vsak učenec je narisal tudi svojo panjsko končnico, ki bo del velikega Ferdovega čebelnjaka, ki ga bomo izdelali v prihajajočih dneh.

Ob dnevu čebel čebelam želimo dobro pašo in zdravja, čebelarjem pa obilno letino. Naj medi!