OBVESTILO ZA STARŠE UČENCEV OD 1. DO 9. RAZREDA – SAMOTESTIRANJE UČENCEV

Spoštovani starši!

Na podlagi Okrožnice Ministrstva za izobraževanje znanost in šport, z dne 28. 10. 2021 in spremembe Odloka o spremembah in dopolnitvah Odloka o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2, vas obveščamo, da odlok vpeljuje tudi prostovoljno samotestiranje za vse učence v osnovni šoli. Podrobnosti si lahko preberete v priloženem obvestilu.

Redno samotestiranje na SARS-CoV-2 predstavlja presejalni program, ki omogoča hitro identifikacijo asimptomastkih oseb in oseb v presimptomatskem obdobju, njihov hiter umik in s tem prekinitev širjenja okužbe s koronavirusom.

Samotestiranje na SARS-CoV-2 je prostovoljno in brezplačno. Protokol samotestiranja učencev v osnovnih šolah pa je pripravljen s strani Ministrstva za zdravje.