Osmošolci na KD

V četrtek, 20. 9., so osmošolci v naši prestolnici preživeli pester kulturni dan. Uživali so v poslušanju operne komedije Seviljski brivec, si ogledali likovne umetnine v Narodni galeriji ter se sprehodili mimo raznovrstnih ljubljanskih spomenikov.

Po prihodu v Ljubljano so učenci svoj korak najprej zaustavili ob kipu našega prvega pesnika Valentina Vodnika, spoznali Robbov vodnjak, potem pa se sprehodili še po atriju bližnje mestne hiše in si ogledali priložnostno razstavo ljubljanskih vrstnikov. Seveda mimo upodobitve Prešerna in njegove muze niso mogli. V Narodni galeriji so si ogledali slike, kipe in freske vseh obdobij slovenske likovne umetnosti. Ogled je bil zelo poučen in zanimiv, za večino učencev je bil to prvi obisk v galeriji. Nato so se polni pričakovanj odpravili v SNG Opera in balet Ljubljana, kjer so si ogledali pravo operno kriminalko, polno pevcev, škratov, plesalk in drugih zabavljačev. Opera G. Rossinija je na šaljiv način predstavila ljubezenske zaplete grofa Almavive ter dame Rozine. Glavna zvezda pa je bil brivec Figaro, ki je bil vsem vedno in povsod v pomoč in je kar najbolje reševal vse težave. Učencem je v spominu ostal zlasti dovršen način petja solistov, igralska mimika, ki so jo lahko opazovali prav iz prvih vrst, ter barviti in domiselni kostumi. Po operni predstavi pa so se za fotoutrinek zaustavili še pred državnim zborom. Odkrili so, da je naše glavno mesto zelo bogato tudi v kulturno-umetnostnem smislu in da si velja zanj še večkrat vzeti čas.