Pod lipo zeleno se knjiga ponuja

KNJIGOBEŽNICA POD LIPO PRI UČILNICI NA PROSTEM

23. aprila obeležujemo svetovni dan knjige. Ker je odnos do knjige treba potrpežljivo in vztrajno gojiti, vas povabimo k sodelovanju. Radi bi vas spomnili, da imamo pred našo šolo pod lipo pri zunanji učilnici knjigobežnico. Da ta poseben prostorček ne bo le »mimobežnica«, vas bi radi še enkrat seznanili s principom, po katerem poteka izmenjava.

Po osnovni ideji poteka menjava knjig z motom »Podari knjigo – vzemi knjigo«. Na ta način lahko zagotovimo, da je na voljo izbor knjig ves čas. Knjigobežnica pri šoli je zaradi svoje lokacije v prvi vrsti namenjena predvsem literaturi za otroke in mladino, saj se tam največ zadržujejo učenci osnovne šole. Po zimskem mirovanju bomo v teh dneh knjigobežnico ponovno napolnili in jo predali njenemu namenu. Če imate mogoče doma pomladansko čiščenje in se boste lotili tudi knjižnih polic, vas vabimo, da v knjigobežnico darujete knjigo, ki ste jo mogoče že prerasli. Ko boste darovali knjigo, ji boste vdahnili novo življenje. Lepa gesta je, da podarimo knjigo, ki nam je všeč in bi jo priporočili. S tem pomagamo drug drugemu širiti obzorje in odkrivamo neznano. V dobi odraščanja je še posebej pomembno pri otroku razvijati pozitiven odnos do branja in mu na vsakem koraku ponuditi knjigo. To lahko na nevsiljiv in prijazen način naredimo s pomočjo knjigobežnic.