Pohod na Vrhtrebnje z vrstniki OŠ Veliki Gaber

V sredo, 11.5.2022, so imeli drugošolci športni dan. Zjutraj so se zbrali v matičnih učilnicah, kjer so dobili navodila in napotke, kako bo dan potekal. V nahrbtnike so spravili šolsko malico. Izpred šole jih je šolski avtobus  odpeljal do železniške postaje Šentvid pri Stični. Pot do Trebnjega so nadaljevali z vlakom. Kar nekaj učencev se je prvič peljalo z vlakom. Strojevodja je dovolil, da so si ogledali njegovo kabino. Zanimivo je bilo videti, kako vozi vlak. V Velikem Gabru so se jim pridružili drugošolci tamkajšnje osnovne šole, s katerimi so se v letošnjem šolskem letu večkrat srečali v okviru projekta Tkemo prijateljstva. Skupaj so se povzpeli na Vrhtrebnje. Ogledali so si obeležje 15. poldnevnika. Ob prijetnem druženju in igri je čas hitro minil. Vrnili so se nazaj do železniške postaje. Tu so si ogledali staro lokomotivo in se posladkali s sladoledom. Z vlakom so se dopeljali do železniške postaje Šentvid pri Stični, s šolskim avtobusom pa nazaj do matične šole.