Pozdrav pomladi – prireditev ob materinskem dnevu v Temenici

Materinski dan je dan, ki ga ne gre zamuditi. Priložnost za vse nas, da se zahvalimo svojim mamam za vso njihovo pozornost, vložen trud in čas ter seveda brezpogojno ljubezen, ki jo izkazujejo svojim otrokom. Ene manj, druge več, kakor pač zmorejo po svojih najboljših močeh.

Priložnost, da se predstavimo in povabimo medse tudi babice, dedke, brate, sestre in tudi ostale vaščane, ki spremljajo naše delo in šolsko življenje od blizu ali zgolj iz domačega dvorišča.

Tudi zato so se učenci skupaj z vsemi zaposlenimi na podružnični šoli za to priložnost še posebej dobro pripravili. Po predlogi dramskega besedila Bojane Levinger, ki je avtorica igre Igrače imajo najraje otroke, so ure in ure vadili dramatizacijo igre, ki je iz dneva v dan postajala doživetejše zaigrana. Sami so s pomočjo učiteljev in vzgojiteljice izdelali večino kostumov in pomagali pri pripravi scene. Pri angleščini in interesni dejavnosti Pevski zbor so pripravili pesmi in svoje avtorske točke s inštrumenti, ki jih vadijo v Glasbeni in zasebni šoli od začetka letošnjega šolskega leta.

V petek popoldne, 27. 3. 2015, malo pred 17. uro, je bilo v okolici šole in dvorane krajevne skupnosti parkiranih veliko avtomobilov. Vsak mimoidoči, ki se je naključno peljal skozi Temenico, je lahko videl, da se v vasi nekaj dogaja. Kako je bilo v resnici – predvsem, koliko otroške razigranosti, samostojnosti, znanja in samozavesti otrok se je pokazalo v skorajšnji uri nastopa , pa tudi veselja obiskovalcev (tudi kaka solza se je utrnila vmes!), pa vedo le tisti, ki so na ta dan do zadnjega kotička napolnili dvorano krajevne skupnosti, kjer je odmevalo skozi pesem in besedo, za vse nas in vas.

Zapisala: Lidija Oštir, fotografije: Nace Kastelic