Predavanje za starše

V četrtek, 25. 1. 2018 je bilo na šoli organizirano predavanje za starše. Predavateljica Eva Hrovat Kuhar nam je predstavila aktualne izzive sodobne vzgoje. Predavateljica je  predstavila vzgojne težave s katerimi se starši srečujemo in nazorno predstavila prijeme, ki otroka usmerijo k želenemu obnašanju. Še posebej je izpostavila zahteve da otroci pozorno spremljajo navodila, da so navodila jasna in kratka ter seveda, da svoje naloge dosledno opravijo. Poudarila je tudi, da čudežnega recepta ni, a z ljubeznijo, potrpežljivostjo in postavljanjem ustreznih meja, se lahko uspešno soočimo z vsemi kriznimi trenutki, od izpadov trme pa do preizkušanja starševske avtoritete.

Z avtorico, ki nam je ljubeznivo posredovala nekaj drsnic, se dogovarjamo za ponovitev predavanja v začetku naslednjega šolskega leta.

prikazane drsnice