Regijski otroški parlament

V ponedeljek, 9. 3. 2020, je v prostorih novomeškega rotovža potekalo regijsko srečanje otroškega parlamenta širše dolenjske regije, ki ga je pripravilo Društvo prijateljev mladine Mojca ob pomoči Mestne občine Novo mesto. Osnovno šolo Ferda Vesela je zastopala Zoja Verbič iz 8. razreda z mentorico Nejko Omahen Šikonja. Okoli trideset mladih parlamentarcev je razpravljalo o svoji poklicni prihodnosti. Po uvodnih pozdravih in krajšem medsebojnem spoznavanju so se najprej po skupinah poglobljeno pogovorili o svojem videnju poklicev, primerjali preteklost s sedanjostjo in si skušali predstavljati svojo prihodnost. Sledila je iskriva debata, v katero se je ves čas aktivno vključevala tudi Zoja. Z dobrimi predlogi in iskrenim podajanjem svojega mnenja se ji je uspelo uvrstiti med deset delegatov, ki bodo regijo zastopali na 30. nacionalnem otroškem parlamentu v Ljubljani. Iskrene čestitke!