Tekmovanje ACM Bober

Med 8. in 11. novembrom 2022 je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz računalniškega razmišljanja ACM Bober.

Njegov glavni namen je povečati zanimanje učencev za računalništvo, saj je računalnik neizčrpen vir zanimivih logičnih problemov.

Tekmovalna vprašanja se navezujejo na algoritmično razmišljanje, logično sklepanje, razvoj spretnosti za reševanje problemov, uporabo informacijske tehnologije in njen vpliv v družbi. Otroci spoznajo, da je razmišljanje in ustvarjalno reševanje problemov zanimivo in zabavno.

Tekmovalci od drugega do petega razreda so reševali naloge na papir, od šestega razreda naprej pa na računalnik.

Šolskega tekmovanja se je udeležilo prek 100 učencev.

Prejemniki bronastih priznanj so:

• Bregar Alja, Ibričić Amir, Janežič Andraž, Ostanek Brina, Volcheski Dimitar, Zorec Eli, Šteharnik Eva, Ballant Gai, Palčar Jona , Strojanšek Julian, Berčon Kaja, Kastelic Leon, Strmole Lina, Retar Luka, Sever Maša, Likar Matevž, Šinkovec Neja, Dremelj Neli, Flajnik Pika, Manojlović Strah Larisa, Mandelj Tinkara, Milošević Viktor, Žagar Vita, Sadar Zoja,
  • Kemperle Ajda, Pust Erazem, Praznik Kaja, Adamlje Mitja,
  • Šraj David, Vogrin Filip, Rojec Gal, Tomažič Kaja, Savšek Klara, Hobič Lambert, Peček Marcel, Petojević Mia, Jereb Nik, Jakačić Oliver, Maučec Pina,
  • Uhan David, Baloh Fedja, Palčar Tevž, Jereb Žiga,
  • Dremelj Larisa, Hobič Lenart, Berčon Marija, Čebular Nika, Uhan Pia,
  • Jurij Jereb, Julita Kemprle, Alja Šraj,
  • Daša Fajdiga, Živa Miklič, Nany Urbas,
  • Kristjan Ceglar, Jerneja Hribar, Jure Koleša, Kaja Kotar, Žana Sever.

Na državno tekmovanje, na katerega je bilo iz vsake tekmovalne kategorije povabljenih 1% najboljših tekmovalcev v državi, se je uvrstil Jure Koleša.

Na državnem tekmovanju je Jure osvojil ZLATO priznanje.