SREČANJE ŠOLSKEGA OTROŠKEGA PARLAMENTA

V torek, 5. 3. 2024, je na Osnovni šoli Ferda Vesela potekal šolski otroški parlament. Udeležili so se ga nekateri učenci predmetne stopnje. Potekala je okrogla miza na temo Duševno zdravje otrok in mladih. Učenci so obnovili svoje znanje o samopodobi in njenem pomenu, se pogovarjali o čustveni stabilnosti, prepoznavanju znakov čustvene nestabilnosti, ter razmišljali o oblikah pomoči. Ugotavljali so, da je pogovor vedno del rešitve in da čustvenih stisk ne doživljajo le otroci in mladostniki, temveč tudi odrasli. Razmišljali so o možnih ukrepih za izboljšanje duševnega zdravja učencev na naši šoli. Bili so enotnega mnenja, da je pravi prijatelj tisti, ki ti lahko najbolj pomaga v težkih trenutkih.

Ob koncu so potekale volitve predstavnika šole, ki bo našo šolo zastopal na regijskem otroškem parlamentu v Novem mestu. Izvoljena je bila Julija Šteh iz 9. a, ki se bo  14. 3. 2024 udeležila regijskega otroškega parlamenta, kjer se bo srečala z vrstniki iz širše Dolenjske regije ter si z dobro oblikovanim mnenjem skušala zagotoviti prostor na nacionalnem otroškem parlamentu, ki bo potekal meseca aprila v Ljubljani.