Teden otroka – Otrok, nepopisan list

Letošnji prvi ponedeljek v oktobru je znova naznanil začetek prav posebnega tedna. Ob tednu otroka, ki smo ga praznovali že 70. leto zapored in je potekal od 7. do 13. oktobra, smo se osredotočali na temo Otrok, nepopisan list.

Tudi letos smo za učence pripravili pester nabor aktivnosti, pri katerih so otroci iskali vzporednice med otroštvom nekoč in danes ter se spraševali, kaj naredi otroštvo srečno in izpolnjujoče. Strinjali so se, da so to igra, znanje, druženje z vrstniki, spodbuda, opora, pomoč in priložnosti za razvoj svojih talentov in interesov.

Teden otroka smo na matični šoli proslavili z zanimivimi dejavnostmi za razredno in predmetno stopnjo, pridružila pa sta se tudi podaljšano bivanje in bolnišnični oddelek v BOŠ-u. V ponedeljek je učence na razredni stopnji čakalo prav posebno presenečenje, saj so lahko prisluhnili prvi oddaji šolskega radia Ferdo. Učenci so tekom tedna lahko tekmovali v sestavljanju Rubikove kocke, sestavljali so takšne ali drugačne besede na tekmovanju v hitrostnem sestavljanju besed v slovenščini ali angleščini, igrali družabne igre na razredni uri, si ogledali filmsko različico klasičnega romana Pet prijateljev in pozabljeni zaklad ter znova odkrivali, kaj se skriva v skrivnostni škatli radovednosti.

V četrtek smo napeto opazovali tekmo v odbojki med učiteljicami in učenkami – telovadnica se je kar tresla od glasnega navijanja učencev. Tokrat se je tekma končala z zmago devetošolk, ki so pokazale izjemno igro in navdušile vse prisotne.

Teden smo zaključili tako, da smo prišli oblečeni v zeleno barvo, ki simbolizira ravnotežje, optimizem in varnost, kar so tudi ključne sestavine za polno in spodbudno otroštvo, saj vsi otroci, ne glede na čas in prostor, potrebujejo ljubezen, občutek varnosti, topel in zdrav dom.

Otrok je srce vsake družine.
Z njim ponovno rastemo, se igramo, učimo, včasih tudi jezimo.
A najbolj pomembno je, da smo steber, ko nastopijo težave.
(Neznani avtor)