Teden otroka v Temenici

Ob tednu otroka, ki smo ga praznovali že 70. leto zapored in je potekal od 7. do 13. oktobra, smo se osredotočali na temo Otrok, nepopisan list.

Tudi letos smo za učence na Podružnični šoli Temenica pripravili pester nabor aktivnosti. Prvošolci so v ponedeljek imeli sprejem v šolsko skupnost. Osmošolci so jim pripravili nekaj aktivnosti ter darilca, nato pa so se z njimi tudi igrali družabne igre. V podaljšanem bivanju pa smo ta dan izkoristili za obisk bližnjega gozda. V torek smo malo več časa preživeli zunaj, kjer smo se igrali različne socialne igre. Pri pouku smo delali in utrjevali snov z učnimi postajami, v popoldanskem času pa smo si organizirali filmsko popoldne. V sredo smo si popoldne naredili pravljično in čisto sami spisali narobe pravljico. V četrtek smo imeli nenavaden dan, in sicer dan smešnih frizur.  V šolo smo vsi prišli z zelo nenavadnimi frizurami in se ob tem dobro nasmejali. Ta dan smo imeli tudi igralni dan, saj so v šolo lahko prinesli svojo igračo, s katero so se poigrali v prostem času. V petek pa je bil še malo drugačen dan. Učenci so šolske torbe pustili doma, nadomestili pa so jo z različnimi pripomočki. Tako so v šolo prinesli stvari kar v škatlah, predalu, posodah, potovalkah, brentah, vedru ipd. Zadnjo šolsko uro pa smo jim pripravile učilnico pobega. Učenci so morali najti in rešiti kar nekaj namigov, s čimer so na koncu prišli do ključev učilnice, da so lahko pobegnili iz nje. Teden pa smo zaključili z ustvarjalnim popoldnevom.

Tisto, kar se najbolj splača zapraviti za otroka, je vaš čas.
(Louise Hart)