TEKMOVANJE V HITROSTNEM SESTAVLJANJU BESED 2024

V ponedeljek, 7. 10. 2024, je v okviru tedna otroka potekalo tradicionalno šolsko tekmovanje v hitrostnem sestavljanju besed. Učenci so sestavljali besede v slovenskem in angleškem jeziku, k nemškemu pa letos žal ni bilo dovolj prijav. Vseh tekmovalcev skupaj je bilo 41. Pri slovenščini, kjer je bil odziv kot običajno najbolj številčen, so bili razdeljeni v dve starostni kategoriji: 6. in 7. razred skupaj ter 8. in 9. razred skupaj.

Učenci so se morali za uvrstitev med najboljše prebiti skozi dva izločevalna kroga. V vsakem krogu je bilo za sestavljanje na voljo manj črk. Ob koncu je bilo vzdušje že zelo napeto. Pri slovenščini se je v kategoriji 6. in 7. razreda najbolje odrezala Enna Bektašević iz 7. b. Drugo mesto je zasedla Mirjam Dremelj iz 7. a, tretje pa Larisa Dremelj iz 7. a. V kategoriji 8. in 9. razreda je ponovno zmagala Nany Urbas iz 9. a, drugo mesto je pripadlo Lani Samastur iz 9. a, tretje pa Juliti Kemperle iz 8. a. Najdaljša sestavljena slovenska beseda je bila beseda ristanc s sedmimi črkami, ki jo je sestavila Karin Zupančič iz 8. a.

Pri angleščini je bila najboljša Manca Valentinčič iz 9. b, na drugo mesto se je uvrstil David Kristan iz 9. a, na tretje pa Ana Vencelj iz 7. b. Najdaljša beseda v angleščini, ki jo je skovala Kim Markovič iz 8. b, je bila beseda human s šestimi črkami.