Učenje za življenje

V petek 22. aprila 2022 je bil popoldanski čas v šolskih prostorih namenjen posebej nam, nadarjenim učencem naše šole.

S praktičnimi tehnikami, ki smo jih spoznavali na delavnici, smo se učili, kako obvladati stresne situacije, kako se sprostiti, kadar to potrebujemo in kako odpraviti stres, ki se nabira v nas. Skozi spoznavanje in preizkušanje tehnik smo ugotovili, da se v nas krepi notranje zadovoljstvo, zaupanje vase in koncentracija.

V drugem sklopu srečanja pa smo spoznali pomen medsebojnega povezovanja in sodelovanja, ki sta pomembni kvaliteti za razvoj uspeha v življenju. Skozi delavnico smo učenci odkrivali pravila »življenjske matematike«, katere zakonitosti nam razkrivajo dobrobit delovanja v dobro skupnosti, napram ozki koristoljubnosti. Skozi igro in slikovite primere smo spoznali, da je z vzponi in padci v  življenju  pomembno, da vzdržujemo stabilnost. Tako kot ima vsako drevo v naravi svojo kvaliteto in svoj namen, tako ima vsakdo od nas svoje kvalitete, ki jih nosi skozi življenje in jih predaja v življenju naprej.

Tina, Meta, Žan, Hana, Maj, Brina, Žana, Isabela, Neža, Tia, Julija, Daša, Živa, Nany, Zala, Tilen in Vid