REGIJSKI OTROŠKI PARLAMENT

V ponedeljek, 27. 3. 2023, sem se z mentorico Nejko Omahen Šikonja odpeljala v Novo mesto na 33. otroški regijski parlament, ki je potekal na Osnovni šoli Grm. Tam smo se zbrali, potrdili svojo udeležbo in poiskali svoj sedež ter se udobno namestili. Pred začetkom je za dobrodošlico vsak dobil manjše darilo. Po slovesnih nagovorih predsednice Društva prijateljev mladine Mojca ter vodje regijskega srečanja, podžupana občine Novo mesto in ravnateljice gostujoče šole, nam je svetovalec TOM telefona na kratko opisal njegovo delovanje, saj je letošnja tema otroškega parlamenta posvečena duševnemu zdravju otrok in mladih.

Nato pa so nas zelo hitro razvrstili v štiri skupine in nas za 40 minut napotili v posamezne učilnice, kjer smo se pogovarjali o določenih temah. Po teh precej kratkih minutah smo se ponovno zbrali v skupnem prostoru, kjer je vsaka skupina predstavila svoje ugotovitve, o njih pa smo tudi razpravljali. Pri tem smo se vsi naučili kaj novega. Na koncu smo dobili še glasovnico. Vsak je izbral 10 učencev, za katere bi si želel, da zastopajo našo celotno regijo na nacionalnem otroškem parlamentu v Ljubljani. Jaz med učenci z največ glasovi nisem bila, sem pa zadovoljna s potekom in izidom ter sem zelo vesela, da sem imela priložnost izkusiti tako srečanje. Vsem, ki so mi na šolskem parlamentu podelili glas, sem zelo hvaležna za to izkušnjo, saj sem se naučila kar nekaj novih stvari in spoznala veliko čudovitih sovrstnikov.

Iva Dremelj, 8. b