Raziskovali smo Ljubljansko barje

V četrtek, 13. 6.2024, smo se šestošolci odpravili na Ig v muzej  Morostig – Hišo narave in kolišč. Ob osmih smo se z avtobusom napotili na Ig. Ko smo prispeli, sta nas tam pričakala vodiča. Naš razred je skozi obdobje koliščarjev popeljal gospod Igor, 6. b pa gospa Maja. Razkazala sta nam vsa odkritja koliščarjev oz. mostiščarjev. Ste vedeli, da je prazgodovinsko žvečilko predstavljala drevesna smola, ki so jo žvečili v ustih in kasneje uporabili kot neke vrste lepilo? Po ogledu muzeja, kjer smo pobližje spoznali Ljubljansko barje, smo se peš odpravili do konstrukcij koliščarskih hiš, v katere smo lahko stopili in si ogledali njihovo notranjost. Na poti do konstrukcij smo se ustavljali pri točkah, kjer smo več izvedeli o živalskih vrstah in travnikih na Ljubljanskem barju. Po vsrkavanju novega znanja in novi dogodivščini smo se za popestritev našega izleta odpravili v McDonald’s, kjer smo se najedli dobrot in se z avtobusom odpravili nazaj pred šolo in tam se je naša »zaključna ekskurzija« tudi končala.

Larisa, 6. a