ČETRTOŠOLCI SO SPOZNAVALI ELEKTRIKO

V sredo, 29. maja, so četrtošolci izvedli tehniški dan na temo elektrike. Gre za samoumevno stvar, ki nam je na dosegu roke, a nanjo pomislimo šele, ko nam prenehajo delovati aparati in svetiti luči. Seveda so učenci znali našteti kako elektriko trošimo in kako z njo varčujemo, a o njenem pridobivanju in potovanju po vodnikih je bilo nekoliko manj znanega. Mnogi so se z njenim delovanjem ter načinom pridobivanja seznanili prvič. Najprej so pripravili načrt ter vse pripomočke in orodja, ki so jih kasneje potrebovali. Skupaj so si ogledali sklenjen in nesklenjen električni krog ter pomen stikala. Ob tem so ponovili pojme prevodniki, izolatorji, vodnik, vir električne energije, porabnik itd. Dela so se lotili z veliko vnemo. Ob delu so seveda pazili na varnost ter pravilno uporabo orodja. Izkazali so se tudi v pomoči drug drugemu ter iznajdljivosti. Končen izdelek posameznika je bil svetilnik. Okrasili so ga poljubno. Tako so krasni svetilniki razsvetlili njihovo učilnico. Ob koncu dneva so jih odnesli domov. Upamo, da jim bo le-ta zmeraj »kazal« pravo pot proti domu.