Drugič skupaj na dvatisočaku

Planinska skupina je letošnje pohode zaključila z dvodnevnim izletom v Kamniško-Savinjskih Alpah. Izpred šole se je 8. junija ob 14. uri odpravilo osemnajst planincev v stalnem spremstvu učiteljic Bojane in Polone. Pred njimi je bila dokaj dolga pot. Peljali so se do planine Loka, kjer jih je čakala čarobna planinska koča. Osvežile so jih dežne kaplje, a pravi nevihti so ušli. Na koči sta jih zelo lepo sprejela oskrbnika ter njihovo slavljenko Julijo presenetila s slastnimi miškami. Prespali so na skupnih ležiščih ter doživeli gorsko nevihto na varnem. Po zgodnjem zajtrku so se odpravili cilju naproti. Mnogim so škratje ponagajali že po eni uri hoje, a s spodbujanjem so vsi dosegli vrh Velike Raduhe (2062 m nmv). Nekaterim je osvojen vrh predstavljal prvega dvatisočaka, zato so bili po planinsko tudi krščeni. Sledil je sestop ter kosilo s slastno sladico. Poslovili so se od gostiteljev ter se podali skozi čaroben gozd do Snežne jame. Zakaj čaroben? To vedo le oni. Ogled jame so začeli s spustom po stopnicah, drsanjem po ledu ter pohodom z lučkami in karbidovkami. Jama jih je očarala in malenkost tudi premrazila. Sledila je še vožnja domov. Za njimi je bilo kar lepo število ur hoje, zato so domov prispeli dokaj utrujeni v poznih večernih urah.

Posebej čestitamo Juliji Koritnik, Zali Slapnik, Nany Urbas, Tadeju Adrinku, Žanu Kresalu, Jakobu Lipniku, Niku Vrhovšku, Maju Zriliču, Neži Zupančič in Martinu Venclju za udeležbo na vseh petih izletih, ki smo jih v tem šolskem letu izvedli v okviru planinskega krožka. Učiteljici Poloni Lampret pa se zahvaljujem za trud, dobro voljo in čas, ki ga preživlja z nami tam gor, kjer nam je zmeraj lepo.

V poletnem času vam želim veliko užitkov v naravi in seveda varen korak.

Bojana Iljaž, mentorica planinske dejavnosti