Kulturni dan osmošolcev

V četrtek, 4. 6. 2015, smo se na čudovit sončni dan učenci 8. razreda odpravili na kulturni dan v Ljubljano. Ogledali smo si nekatere baročne spomenike ter v ljubljanski Operi uživali v operni predstavi G. Rossinija Seviljski brivec.

Prvo šolsko uro smo preživeli v učilnici, kjer smo se pogovarjali o operi Seviljski brivec, ki smo si jo nameravali ogledati, predvsem pa obnovili pravila obnašanja v operi. Ker smo vsi ferdavci tako radovedni, smo se od 9. pa do 10.30 ure najprej sprehajali po Ljubljani ter spoznavali Kongresni trg, pokukali v uršulinsko in stolno cerkev in si ogledali Prešernov spomenik, Robbov vodnjak ter nekatera Plečnikova dela. Izvedeli smo veliko zanimivih in poučnih stvari, za konec pa smo si ogledali čudovito in zanimivo komično opero Seviljski brivec, ki je trajala dve uri s premorom.

Preživeli smo še en zanimiv in poučen kulturni dan!

Gaja Kovačič, 8. b