NOČ V KNJIŽNICI

V petek zvečer, 31. 5. 2024, smo v šolski knjižnici organizirali dejavnost Noč v knjižnici, ki sva jo pripravili knjižničarka Monika in učiteljica Jasna. Učence je v knjižnici pričakala sladka dobrodošlica. Ko smo se vsi zbrali, pripravili blazine in je vsak našel svoj kotiček za spanje, so se učenci najprej pomerili v prepoznavanju pravljic. Nadaljevali smo s pogovorom o najljubši knjigi, kjer je vsak povedal kaj rad bere, kaj ga veseli. Ob predstavitvi knjig so učenci dobili mnogo idej svojih sovrstnikov, kaj lahko preberejo. Nato smo se odpravili v sosednji razred, kjer je vsak izdelal knjižno kazalko po svoji želji. Sledilo je igranje družabnih iger, branje in priprava pokovke, saj je sledil ogled mladinskega filma. Po ogledu filma je nastopil najbolj pričakovan in skrivnostni del noči – lov na skriti zaklad. Učenci so bili razdeljeni na 4 skupine, morali so pokazati nekaj znanja, iznajdljivosti in orientacije. S pomočjo skritih namigov so po šoli iskali skriti zaklad, ki so ga vse skupine tudi uspešno našle.

Nato smo počasi utonili v spanec, najbolj vztrajni bralci pa so s pomočjo svetilk in naglavnih lučk še nekaj časa brali, saj so bile njihove zgodbe zelo napete. Zjutraj je sledil zajtrk, ki nam ga je prijazno pripravila učiteljica Barbara. Po zajtrku so učenci zapisali svoje vtise in se počasi odpravili domov.

Več vtisov pa je v spodnji galeriji.