Obisk lutkovnega gledališča naših najmlajših

V četrtek, 17. 10. 2019, in v petek, 18. 10. 2019, so si učenci prvega triletja matične in podružnične šole v Lutkovnem gledališču Ljubljana ogledali lutkovno predstavo z naslovom Jure in Jaka avtorice Kitty Crowther.

Ta dan so učenci pričeli s pogovorom o bontonu v gledališču ter na avtobusu. Ob prihodu v gledališče so jih prijazno sprejele hostese. Otroci so spoznali prostore za obiskovalce: garderobo, sprejemni prostor, toaleto ter dvorano.

Predstavo, ki je potekala na Velikem odru gledališča, so spremljali kar na samem odru. Takšen ogled predstave je bil za vse nekaj posebnega. Sprva so občudovali razgibane kulise, kasneje pa zbrano in z zanimanjem spremljali zgodbo o prijateljstvu in drugačnosti. Navdušeni so bili nad glasbenimi vložki ter nad čudovitim prikazom življenja v morju.

Po predstavi so polni vtisov kulturno zapustili prostore gledališča in se vrnili v šolo. Dan so zaključili z različnimi aktivnostmi, ki so bile vezane na predstavo.