Ogled gledališke predstave Sin slovenskega naroda

Učenci predmetne stopnje so si v prejšnjem tednu ogledali gledališko predstavo, posvečeno Jurčiču. Strošek ogleda je pokrila šola s sredstvi iz šolskega sklada.
Vabljeni, da v nadaljevanju preberete, kaj je o predstavi zapisala naša devetošolka Tina Medved.

V sredo, 1. 6. 2022, smo se učenci OŠ Ferda Vesela odpravili proti šentviškemu kulturnemu domu. Zveza kulturnih društev občine Ivančna Gorica je s skupnimi močmi pripravila predstavo, ki opisuje in prikazuje našega pisatelja Josipa Jurčiča. Glavni vlogi imata dedek in vnuk. Vnuku, ujetemu v past današnjega sveta, tehnologijo, branje ni v veselje. A dedek ga z zanimivim pristopom navduši in v njem vzbudi zanimanje. Predstava prikazuje Jurčiča skozi vsa obdobja njegovega življenja, od rojstva pa vse do smrti – od poslušanja dedovih zgodb, zapisa teh, prvega romana, urejanja časopisa itd. Predstava s svojo lahkotnostjo v mladih vzbuja radovednost in odpira pot v svet književnosti, branja in domišljije. Nastopajoči so bili zato nagrajeni z močnim aplavzom, mi pa smo bili označeni kot odlična publika.

Večina Jurčičevih del je, prav tako kot naša domišljija, neskončna.