Potep po Gorenjski, 3. razred

V torek, 6. junija 2023, so učenci 3. razreda odšli na potep po Gorenjski.
Izpred šole so se odpeljali proti rojstni hiši dr. Franceta Prešerna v Vrbi in tam najprej pomalicali. V hiši so začudeno in z zbranostjo poslušali g. Janeza, ki je pripovedoval zanimivosti o Prešernu in o življenju takrat.
Nato so se odpeljali na letališče v Lescah. Z zanimanjem so opazovali pristajanje letal in spraševali o navigaciji. Ogledali so si hanger in letala v njem. Po kratki sladki malici so pot nadaljevali proti Bledu.
Na poti do Blejskema gradu so izvedeli zanimivosti o jezeru, Marijini cerkvici na otočku, prvi omembi Blejskega gradu, njegovih lastnikih ter slišali legendi o nastanku jezera in zvonu želja.
Na Blejskem gradu so si najprej ogledali predstavitvene filme, nato pa so zavili v grajsko tiskarno, kjer so poslušali kratko predavanje o tiskanju nekoč in skupaj naredili odtis.
Sledil je ogled Blejskega gradu, kapele in muzeja. Nad razgledom z gradu so bili navdušeni.
Zadovoljni in polni novih vtisov so se pred šolo vrnili okoli 15.30.