Praznični sejem

Praznično, ustvarjalno, dobrovoljno in hvaležno. Vse to so besede, ki opišejo množično obiskan praznični sejem, ki se je odvil 25. 11. 2022 na Osnovni šoli Ferda Vesela Šentvid pri Stični.

Dan je potekal malo drugače kot po navadi. Učenci so v šolo prišli šele popoldne, ure pa so minile v duhu priprave na sejem. S pomočjo razredničark in drugih učiteljev so učenci praznične izdelke izdelali že v dneh pred sejmom, na dan sejma pa je bilo potrebno zasnovati še okrasitev stojnic. Ob 17. uri je šola za vse obiskovalce sejma odprla svoja vrata. V telovadnici se je začela kratka kulturna prireditev, ki je pustila svojevrsten pečat. Po uradni otvoritvi sejma se je družabno sejemsko dogajanje nadaljevalo kar po celi šoli. Stojnico je postavil prav vsak oddelek, pridružili pa so se nam tudi starši, tehniški krožek, bolnišnica za otroke ter šolski sklad. Prazničnih izdelkov je bilo res veliko – od spretno izdelanih novoletnih voščilnic, venčkov, okraskov, smrečic in drugih lesenih izdelkov. Pestro sejemsko dogajanje je spremljala živa glasba, za katero so poskrbeli kar učenci sami. V telovadnici se je odvijala prava tekma in boj za kupončke, s katerimi so učenci in obiskovalci lahko pridobili palačinke in čaj.

Hvala vsem, ki ste kakorkoli prispevali k izpeljavi prazničnega sejma. Marsikomu ste narisali nasmešek na obraz, hkrati pa s svojim prostovoljstvom izkazali dobroto in srčnost.